Oteller Digital Signage ile Neler Yapabilir?

Jan 23, 2019 Bilgi Dokümanı

Oteller Digital Signage ile Neler Yapabilir?

Digital Signage gibi bir dijital iletişim kanalı ile Oteller, tatil köyleri veya turistik tesisler; hizmetlerini, duyurularını kolayca ulaştırabilme ve "tesis içi dinamizmi artırma" hedeflerine bir adım daha yaklaşıyorlar.

 

Günümüz dijitalleşen dünyasında otel sektörüde, iletişim için Digital Signage yazılım çözümlerini tercih etmeye başladı. Misafir memnuniyeti, çalışan verimi arttırma, tesis içi dinamizmi yukarıya taşımada Digital Signage uygulamaları bir çok kolaylığı beraberinde getirdi.

Aşağıda otel sektöründe Digital Signage ile yapılabilecekleri bir kaç madde ile sıralamak istiyoruz.

Digital Signage Nedir Blog yazımız için tıklayınız.

 

Otel Lobi Digital Signage Konumlandırma

 

Oteller Digital Signage ile Neler Yapabilir?

1- Lobiler, resepsiyonlar, fuayeler, restoranlar, koridorlar, asansörler ve hatta otel odalarına Digital Signage yani dijital tanıtım ve bilgilendirme televizyon ekranları yerleştirerek iletişim için yeni kanallar tesis edip, müşteriniz olan misafirlerinize ulşabilirsiniz.

 

2- Misafirlere iletmek istediğiniz tüm mesajları görsel zenginlikli sunumlarla almalarını Digital Signage yazılımı ilesağlayabilir; etkinlik düzenleyicilere kendi mesajlarını ön plana çıkarabilecekleri yeni alanlar açabilirsiniz. Digital Signage doğru seçilmiş yazılımları ile interaktif etkileşimli bir hale gelebilirsiniz. Bakınız: Digital Signage Yazılımı DigiPlat

 

Otellerde Misafirlere bilgi verme ekranları

 

3- Tesis bahçesi ve içindeki tüm alanları birer Digital Signage uygulamaları ile iletişim noktasına dönüştürebilirsiniz.

 

Otellerde interaktif dokunmatik ekran uygulaması

 

4- Konaklamanın yanı sıra sunduğunuz spor, masaj, gösteri, eğlence gibi diğer hizmetlerin tanıtımını yapabilir, misafirlerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

5- Basit hareketlerle Digital Signage televizyon ekranlarını veya dokunmatik ekran uygulamalarını her an güncelleyebilir; tamamen sizin kontrolünüzde yayın yapan, sürekli sizin istediklerinizi anlatan ve ilgiyi üzerine toplayan bir televizyon kanalına sahip olabilirsiniz. Bakınız: DigiPlat Digital Signage Yazılımı - Keşfet

 

6- Dokunmatik ekranlarla interaktif iletişime olanak tanıyabilir; misafirlerin yanı sıra çalışanların da istediği an istediği bilgiye rahatça ulaşmasını ve dokunmatik ekran uygulamaları aracılığıyla kayıttan ankete çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlayabilirsiniz. Bakınız: Uygulamalar - Digital Signage Dokunmatik Ekran

 

Otel giriş lobide misafirlere duyurular verilebilir

 

7- Misafir memnuniyetini ölçümlemeye, istek ve beklentilerini daha iyi anlamaya yönelik anketler düzenleyebilirsiniz.

 

8- Gezi rehberi, hava durumu tahminleri, dünya saatleri, döviz bilgileri, müzik gibi yayınlarla, sosyal medyada hakkınızda konuşulanları ekrana taşıyarak hemen her noktaya canlılık katabilirsiniz.

 

Otellerde misafirlere Gezi rehberi, hava durumu tahminleri, dünya saatleri, döviz bilgileri ekranlarda verilebilir.

 

9- Tesis içi yön bulmayı kolaylaştıran dijital haritalar sunabilirsiniz. Bakınız: Uygulamalar - Digital Signage Harita Yön bulma

 

10- Toplantı, konferans ve çeşitli etkilikleri için otelinizi seçen şirketlere toplantılarında kullanmak üzere ekran tahsis edebilir, ayrıca salon kapısı ekranları ve kiosklarla kolay ve etkili yönlendirme yapabilirsiniz.