Perakende Sektörü Digital Signage ile Neler Yapabilir?

Mar 21, 2019 Bilgi Dokümanı

Perakende Sektörü Digital Signage ile Neler Yapabilir?

Digital Signage ile müşterilerinize bir adım daha yakınlaşabiliyorsunuz.

 

Digital Signage uygulamaları ile bugün yepyeni bir perakende anlayışı tanımlıyoruz. Dünya beyaz cam üzerinde giderek düzleşirken; mağazalar Digital Signage yazılımı ile müşterilerine ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşatabiliyor.

Tek bir noktadan yönetilen ve istenildiği an kolaylıkla güncellenebilen Digital Signage televizyon ekranları, dokunmatik ekran uygulamaları, mağazaları müşterisine bir adım daha yakınlaştırıyor.

Digital Signage uygulamaları ile mağazacılık ve perakende sektörü, etkin ve prestijli iletişim kanalları kazanabiliyor.

Digital Signage Nedir Blog yazımız için tıklayınız.

 

 

Perakende Sektörü Digital Signage ile Neler Yapabilir?

1- Mağaza girişleri, kasa arkası, vitrin, reyonlar gibi alanlara alanlara Digital Signage yani dijital tanıtım ve bilgilendirme televizyon ekranları yerleştirerek kitleniz ile iletişim kanalı oluşturabilirsiniz. Bakınız: Digital Signage Yazılımı DigiPlat

 

2- Mağaza içindeki müşterilerin bir yandan daha keyifli zaman geçirirken, bir yandan iletmek istediğiniz mesajları almasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle müşteriyle iletişimin hızını ve kalitesini artırabilirsiniz.

 

3- Ürün tanıtımlarının yanı sıra tematik anlatımlar, defile gösterimleri, trendlere dair ipuçları gibi gösterimlerle müşterilerinize bir yaşam tarzı vaat edebilirsiniz. Bakınız: Digital Signage Yazılımı DigiPlat - Keşfet

 

Digital Signage ile Ürün tanıtımlarının yanı sıra Mağaza içindeki müşterilerin daha keyifli zaman geçirmesi ve  iletmek istediğiniz mesajları almasını sağlarsınız.

 

4- Büyük hacimli ürünlerin sergilenmesini Digital Signage yani dijital tanıtım ve bilgilendirme televizyon ekranları ile kolaylaştırabilir; fiziksel olarak mağazaya sığmayan ürünlerinizi ekrana sığdırabilirsiniz. Dokunmatik ekran üzerinden doğrudan satışa yönlendirebilirsiniz.

 

5- Dokunmatik ekran üzerinden ürün sorgulaması, mağaza sorgulaması, fiyat / model karşılaştırması yapma imkanı tanıyabilir, sanal kombinler yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bakınız: Uygulamalar - Digital Signage Dokunmatik Ekran

 

6- Basit hareketlerle ekranları her an güncelleyebilir; tamamen sizin kontrolünüzde yayın yapan, sürekli sizi anlatan ve ilgiyi üzerine toplayan bir televizyon kanalına sahip olabilirsiniz.

 

7- Canlı yayın uygulamaları ile defileler, açılışlar, sponsor olunan etkinlikler, sosyal faaliyetler gibi önemli programları, yalnızca gerçekleştiği alandakilerin değil, farklı il ve ilçelerdeki diğer mağazaların ziyaretçilerinin de canlı olarak takip edebilmesini sağlayabilirsiniz. Canlı yayını kurumsal TV kanalı ve dijital tanıtım ve bilgilendirme (Digital Signage) platformunun yanı sıra sosyal medyadan, mobil uygulama ya da internet üzerinden izlenebilir kılabilirsiniz.

 

8- Çalışanlarınıza yönelik eğitimlerin görsel zenginlikle sunulmasını sağlayabilirsiniz. Bakınız: Uygulamalar - İç İletişim TV