Kurumsal dünya uzun zamandır Digital Signage sistemlerini benimsemiş durumda. Ofis içi veya ofis dışı sanal bir bülten olarak başlayan yapı, tüm kurum genelinde kullanılan bir iletişim aracı haline gelmiştir. Kurum içinde satıştan, üretime, ziyaretçi ve müşterilerin geldiği lobby den, fabrika katına kadar, dünyanın her yerinde her şirket içinde her alanda varlık göstermektedir.Bakınız: Uygulamalar - Kurumsal TV Kanalı


Kısaca bir Kurumsal TV’nin hedefleri:

  • Sağlamış olduğu dinamik iletişim platformu sayesinde, tüm şirket alanlarında çalışanlara ve ziyaretçilere bilgi vermektir.
  • Çalışanlar ve ilgili meslektaşları ile şirket hedefleri, ekonomik, finansal, sosyal, etik ve kültürel performans bilgilerini paylaşma ve motivasyonu arttırmadır.Bakınız: Uygulamalar - İç İletişim TV
  • Ayrıca çeşitli yerlere kurulacak yayın ekranları/TV’ler ile ve yapılan cazip multimedya içeriği ile beraber kuruma/şirkete modern bir görüntü kazandırarak, ziyaretçilerin güveni ile personelin kurum bağlılığını arttırmaktır.

Alternatif Medya olarak geliştirmiş olduğumuz DigiPlat platformumuz, hem insan kaynakları bünyesinde iç iletişim hem de Kurumsal İletişim departmanları kendilerine bağlı tesislerde bilgi ve ilgi uyandırıcı içerik üretilmesi ve dağıtılmasını gerçekleştirmektedir. Bakınız: Hizmetlerimiz - İçerik Üretim

Kurumsal TV uygulamalarında donanım olarak LCD, LED ekranlar, dış mekan büyük boy LED’ler veya tabletler kullanılabilmektedir.

Digital Signage çözümlerinin entegrasyonu ve planlanması; ekranların kurulması ve içeriğin gösterilmesinden daha fazlasını gerektirir. Kurum içi çalışanlar veya harici ziyaretçiler, müşteriler, kamusal kalabalık da dahil olmak üzere Kurumsal TV uygulaması kapsamında optimize edilmesini gerektirir. Yine DigiPlat platformumuz tüm içeriğin homojen bir şekilde izleyici kitlesine göre uygun zaman ve uygun yerde dağıtılmasını kolaylıkla sağlayabilmektedir.Bakınız: DigiPlat - Keşfet

Kurum yada organizasyon içindeki iletişim akışını yapılandırmak, kurumun coğrafi veya bina içi yapısına göre dağılımı, personel yada müşteri bölgelerine göre yayın ekranlarının kombinasyonlarını planlamak da DigiPlat’ın sağladığı konu başlıklarındandır.

Organizasyonun yapısı ne olursa olsun, genellikle farklı lokasyonlardaki tesisler arası iletişimin eşleşmesi de kriterlerden biri olmalıdır. Buna ilaveten bulunulan coğrafya ya göre dil farklılıkları düşünülmelidir. DigiPlat platformu ile farklı coğrafyalarda farklı dillerde yayınların yapılması kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Ayrıca Digital Signage, kapalı devre TV veya IPTV olsun tüm TV ağları izleyicinin ilgisini çekecek, bilgilendirecek, yeni, güncel orjinal içerik ihtiyacı en önemli konuların başında gelmektedir. DigiPlatın web tabanlı içerik hazırlama ve dağıtım yazılımı ile heryerden içeriklerinizi hazırlayıp dağıtabilirsiniz, ayrıca kullanımı gayet kolay yapısı ile çalışanlarınızı da içerik hazırlama sürecine katabilirsiniz.

Yayınlanacak içerik, bir veri tabanından gelen bilgi, yönetici yada patronun canlı yayını, HTML web sitesi, kayıt edilmiş bir video, trafik yoğunluk haritası yada nöbetçi eczane bilgisi olabilir; tüm bu içeriklerin Digiplat Digital Signage Platformu ile yayınlanması gayet kolaydır.

Hayalini kurduğun televizyon kanalına sahip olmak için hemen sizi arayalım.