Misafir memnuniyetinin kritik başarı faktörleri arasında birinci sırayı çektiği otelcilik sektöründe hizmet kalitesine dayalı rekabet, Digital Signage ile yepyeni bir boyut kazanıyor. Teknoloji, hizmet ve misafir ağırlama kavramlarının ortak paydası halini alan Digital Signage Platformumuz ile artık otellerde kör nokta yok; her köşe dinamik bir yaşam alanı!Dijital devrimin otel sektörüne kazandırdığı en önemli yeniliklerden biri de dijital yayıncılık uygulamaları oldu. Oteller, tatil köyleri ve turistik tesislerin dijital kanallardan ulaşılabilen hizmetlerini çeşitlendirmesini sağlayan alternatif kanallar inşa eden Alternatif Medya, aynı zamanda otelleri ‘tesis içi dinamizmi artırma’ hedeflerine bir adım daha yakınlaştırıyor…

Oteller, dijital tanıtım platformundan nasıl yararlanabilir?

  • Lobiler, resepsiyonlar, fuayeler, restoranlar, koridorlar, asansörler ve hatta odalara dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) ekranları yerleştirerek iletişim için yeni kanallar tesis edebilirsiniz.
  • Misafirlerin iletmek istediğiniz tüm mesajları görsel zenginlikli sunumlarla almalarını sağlayabilir; etkinlik düzenleyicilere kendi mesajlarını ön plana çıkarabilecekleri yeni alanlar açabilirsiniz.


  • Tesis bahçesi ve içindeki tüm alanları birer iletişim noktasına dönüştürebilirsiniz.
  • Konaklamanın yanı sıra sunduğunuz spor, masaj, gösteri, eğlence gibi diğer hizmetlerin tanıtımını yapabilir, misafirlerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Basit hareketlerle ekranları her an güncelleyebilir; tamamen sizin kontrolünüzde yayın yapan, sürekli sizin istediklerinizi anlatan ve ilgiyi üzerine toplayan bir kanala sahip olabilirsiniz. Bu kanal, doğal olarak misafirleriniz nezdinde en aktif niş haber kaynağı olmanızı da sağlayacaktır.Bakınız: DigiPlat - Keşfet
  • Dokunmatik ekranlarla interaktif iletişime olanak tanıyabilir; misafirlerin yanı sıra çalışanların da istediği an istediği bilgiye rahatça ulaşmasını ve uygulamalar aracılığıyla kayıttan ankete çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlayabilirsiniz.Bakınız: Uygulamalar - Dokunmatik Ekran
  • Misafir memnuniyetini ölçümlemeye, istek ve beklentilerini daha iyi anlamaya yönelik anketler düzenleyebilirsiniz.
  • Gezi rehberi, hava durumu tahminleri, dünya saatleri, döviz bilgileri, müzik gibi yayınlarla, sosyal medyada hakkınızda konuşulanları ekrana taşıyarak hemen her noktaya canlılık katabilirsiniz.


  • Tesis içi yön bulmayı kolaylaştıran dijital haritalar sunabilirsiniz.Bakınız: Uygulamalar - Harita Yön bulma
  • Toplantı, konferans ve çeşitli etkilikleri için otelinizi seçen şirketlere toplantılarında kullanmak üzere ekran tahsis edebilir, ayrıca salon kapısı ekranları ve kiosklarla kolay ve etkili yönlendirme yapabilirsiniz.
Hayalini kurduğun televizyon kanalına sahip olmak için hemen sizi arayalım.