Hizmetlerimiz

Donanım Danışmanlığı


Alternatif Medya Donanım Danışmanlığı

Dijital tanıtım ve bilgilendirme (Digital Signage) kurumsal TV ve dokunmatik ekran uygulamalarında, en büyük katma değeri içerik sağlasa da, ilk etapta doğru donanım yatırımı yaparak sağlam bir zemin inşa etmek gerekiyor.

Mekanın genişliği, yerleşim düzeni, yaya trafiğinin yönü, yoğunlaştığı noktalar ve aktarılacak içerik gibi kıstasları göz önünde tutarak amaçlarınıza en uygun donanım altyapısını kurmak için Alternatif Medya’nın Donanım Danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca dijital varlık yönetimi için gerekli depolama (storage) yapılanması, sunucu (server) seçimini; İnternet TV çözümlerinde stüdyo ve çekim ekipmanları seçimini en doğru şekilde yapmak için Alternatif Medya’nın uzmanlığı ve deneyimleri yolunuza ışık tutabilir.

Herhangi bir markaya bağımlılığı bulunmayan Alternatif Medya, bu sayede projelerin gerek marka/model, gerekse ölçü ve adet açısından optimum donanım yatırımıyla hayata geçirilmesini güvence altına alıyor.


Alternatif Medya’nın dijital yayın danışmanlarının yönderliğinde şekil bulan donanım planları, dijital yayıncılık için sağlam bir zemin inşa edilmesini sağlıyor.

Videoplat; pazarda hiçbir rakibinde bir arada bulunmayan özellikleri üzerinde toplar:


Dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) projelerinde: Mekan fotoğrafları üzerine öncelikle sanal ortamda ekranlar yerleştirilerek öngörü elde ediliyor. Farklı konseptler ve farklı kullanım amaçları doğrultusunda şekillendirilen donanım planları ile ideal bir ekran yerleşim düzeni kurgulanabiliyor. Böylelikle gerçekte ihtiyaç duyulan donanım ve altyapı elemanları saptandıktan sonra, alternatif modellemeler ve etki-maliyet karşılaştırmalarına geçiliyor. Ardından Alternatif Medya’nın marka bağımsız, ihtiyaç odaklı yaklaşımına sadık kalınarak uygun olabilecek donanım sağlayıcılara yönlendirmeler yapılıyor.

Dijital varlık yönetimi projelerinde: Medya varlıklarının yükleneceği en uygun depolama (storage) ve sunucu (server) yapılanmasını sağlamak için kullanılacak işlemci yükünden disk tipine kadar ideal donanım seçimleri belirleniyor. Sisteme bağlanacak kullanıcı sayısı, içerik ve videoları görüntüleyecek izleyici sayısı, yüklenecek video sayısı gibi parametreler göz önüne alınarak ihtiyaca hizmet eden bir planlama yapılıyor. Yine marka bağımsız olarak ihtiyaç duyulan donanım tipleri, özellikleri, network yapısı, İnternet bağlantısı ve çıkış hızları saptanıyor.

İnternet TV projelerinde: Yayın için gerekli kamera, ışıklandırma, reji masası ve stüdyo sistemleri kurulumu sürecinde, güncel teknoloji ve ihtiyaçlar paralelinde en doğru yatırımların yapılması sağlanıyor. Yapılacak yayın şekli ve sürece en uygun şekilde rejide kullanılacak resim masası, ses mikseri, stüdyo - reji bağlantıları, canlı yayın ve aktüel çekim kameralarına ilişkin gereklilikler belirlenirken, İnternet ya da akıllı mobil cihazlar üzerinden yayını elverişli kılan donanım ve network altyapıları tasarlanıyor.

© Copyright 2015 - Alternatif Medya