Sektörel Çözümler
Şuan Buradasınız : Anasayfa / Digiplat / Sektörel Çözümler / Eğitim

Eğitim


Dijital yayıncılık Eğitim çözümleri

Öğrencilerin bilgi alma deneyimine yepyeni boyutlar kazandıran dijital yayıncılık projeleri ile üniversiteler, kolejler ve tüm eğitim kurumlarında bilgi artık çok daha fazla noktada, çok daha çeşitli kanallardan yayılıyor…

Eğitimde hedeflenen ‘fark’ı oluşturmanın en etkin yollarından birini sunan dijital yayıncılık ile sınıflar sınırlarını aşıyor; kampus bahçeleri, koridorları, kantinleri de artık eğitimin sürdüğü ortamlara dönüşüyor…


Eğitim sektörünün dijital dönüşüm hamlesinin son adımı dijital yayıncılık teknolojileri... Bilişim teknolojileri ve yayıncılıkta 20, dijital yayıncılıkta 10 yıllık ortalama deneyime sahip bir ekibi ile Alternatif Medya, eğitime fark katan projelere imza atıyor.

Eğitim kurumları, dijital yayın teknolojilerinden nasıl yararlanabilir ?


Kampus bahçeleri, sınıflar, salonlar, kantinler, koridorlar, asansörler gibi alanlara dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) ekranları yerleştirerek iletişim için yeni kanallar oluşturabilirsiniz. Öğrencilerin sınıf içinde eğitimlerini görsel zenginlikli sunumlarla almalarını, sınıf dışında da bir yandan daha keyifli zaman geçirirken, bir yandan eğitim almaya devam etmelerini sağlayabilirsiniz. Böylelikle öğrencilerle iletişimin sürekliliği ve kalitesini artırırken, kampus içindeki tüm alanları birer iletişim noktasına dönüştürebilirsiniz.

Eğitim notlarının yanı sıra etkinlik takvimi, duyurular, tanıtım videoları gibi gösterimlerle öğrencilerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayabilir; ‘dijital danışma noktaları’ inşa edebilirsiniz.

Basit hareketlerle ekranları her an güncelleyebilir; tamamen sizin kontrolünüzde yayın yapan, sürekli sizin istediklerinizi anlatan ve ilgiyi üzerine toplayan bir kanala sahip olabilirsiniz. Bu kanal, doğal olarak öğrencileriniz nezdinde en aktif niş haber kaynağı olmanızı da sağlayacaktır.

Dokunmatik ekranlarla interaktif iletişime olanak tanıyabilir; öğrencilerin yanı sıra akademik kadronun da istediği an istediği bilgiye rahatça ulaşmasını ve uygulamalar aracılığıyla kayıttan ankete çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yayın yapan, böylelikle hem maliyeti düşük, hem de yönetilmesi kolay bir ‘KampusTV’ kurabilir; yeni duyuru ve faaliyetlerinizi sergileyebileceğiniz etkili bir vitrine sahip olabilirsiniz.

Mobil eğitimi başlatabilir; öğrencilerin akıllı mobil cihazları üzerinden bir dokunuşla okulunuza ulaşabilmesine olanak tanıyabilirsiniz. Çeşitli başvuruları, ödemeleri, istek ve şikayetleri mobil uygulama üzerinden alabilir, ders planları, ders notları, sınav tarihleri, sınav sonuçları, görev değişiklikleri gibi duyurulara da mobil uygulama üzerinden ulaşımı mümkün kılabilirsiniz.

Kopyalamaya, çalınmaya, deformasyona karşı yüksek korumalı dijital bir kütüphane kurabilir, arşivinizde bulunan eğitim sunumları, filmler, belgeseller ve çeşitli kayıtları İnternet’e bağlanılabilen her ortamdan üyelik yoluyla ulaşılabilir hale getirebilirsiniz.

Öğrencilerin gezi, şenlik, seçmeli ders gibi yönetim kararlarına katılımını sağlamak ya da memnuniyetlerini ölçümlemek için anketler düzenleyebilir; öğrenci ve kulüp temsilcisi seçimlerinde ‘dijital oy kullanma’ imkanı tanıyabilirsiniz.

Güncel haberler, hava durumu, müzik gibi yayınlarla, sosyal medyada hakkınızda konuşulanları ekrana taşıyarak kampusu keyifli bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.

Kampus içi yön bulmayı kolaylaştıran dijital haritalar sunabilirsiniz.

© Copyright 2015 - Alternatif Medya