Sektörel Çözümler
Şuan Buradasınız : Anasayfa / Digiplat / Sektörel Çözümler / Etkinlik

EtkinlikEtkinlikler için dijital yayıncılık teknolojilerinin ayrı bir önemi var. Bugün dev sahne ekranları, ‘Twitwall’lar, dijital kürsüler, mobil program takip uygulamaları, İnternet canlı yayınları, e-haritalar etkinliklerin vazgeçilmez unsurlarından olmuş; adeta bir harç malzemesi halini almış bulunuyor.

Doğru katılımcı ile doğru ziyaretçiyi doğru zaman ve temada bir araya getirme çabasındaki organizatörler, Alternatif Medya’nın ileri dijital yayıncılık teknolojileri ve nitelikli hizmetleri ile hedefi 12’den vuruyor…


Etkinliklere dinamizm katan, bilgiyi görünür kılan, katılımcı – ziyaretçi etkileşimini destekleyen yeni nesil dijital yayıncılık teknolojileri ile Alternatif Medya fuar, kongre, zirve, konser, şenlik organizatörlerini iş hedeflerine yakınlaştırıyor.

Etkinlik organizatörleri, dijital yayın teknolojilerinden nasıl yararlanabilir?

Kayıt masaları, fuayeler, salonlar, açık hava mekanlar, koridorlar, hatta merdiven ve asansörlere dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) ekranları yerleştirerek programla ilgili düzenli bilgi ya da anlık duyuruları sunmak üzere yeni ve etkili kanallar tesis edebilirsiniz. Katılımcı ve ziyaretçilerin iletmek istediğiniz tüm mesajları görsel zenginlikli sunumlarla almalarını sağlayabilir; etkinliğin her noktasında birer iletişim merkezi bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Etkinliğinizin teması, öne çıkan konu ve konuşmacılarının tanıtımını yapabilir, ziyaretçilerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Basit hareketlerle ekranları her an güncelleyebilir; tamamen sizin kontrolünüzde yayın yapan, sürekli sizin istediklerinizi anlatan ve ilgiyi üzerine toplayan bir kanala sahip olabilirsiniz. Bu kanal, doğal olarak etkinlikle ilgili en aktif haber kaynağı olacaktır.

Dokunmatik ekranlarla interaktif iletişime olanak tanıyabilir; katılımcı ve ziyaretçilerin istediği an istediği bilgiye rahatça ulaşmasını ve uygulamalar aracılığıyla kayıttan ankete çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yayın yapan, böylelikle hem maliyeti düşük, hem de yönetilmesi kolay bir ‘EtkinlikTV’ kurabilir; anlık duyuru ve içeriklerinizi sergileyebileceğiniz dinamik, etkili bir vitrine sahip olabilirsiniz.

Mobilin yükselen trendinde pay sahibi olabilir; merak eden herkesin akıllı mobil cihazları üzerinden etkinliğinize özel uygulama aracılığıyla foto-galeriden sunumlara çeşitli içeriklere bir dokunuşla ulaşmasına olanak tanıyabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden kayıt alabilir, önemli duyuruları bugün için demode bir yöntem olan ‘toplu SMS’ yerine ‘bildirim’lerle yapabilirsiniz.

Katılımcı ve ziyaretçi memnuniyetini ölçümlemeye, istek ve beklentilerini daha iyi anlamaya yönelik anketler düzenleyebilirsiniz.

Etkinlik alanında yön bulmayı kolaylaştıran dijital haritalar sunabilir; ‘dijital z-kart’lara sahip olabilirsiniz.

Sosyal medyada belli bir konuda ya da hakkınızda konuşulanları ekrana yansıtabilir, ‘Twitwall’lar inşa edebilir, bir etkinlik ya da mekandaki ziyaretçileri yarışma ya da kampanyalarınıza davet edebilirsiniz.

Dijital kürsüler kurabilir, konuşmacı isim ve unvanlarını yüksek çözünürlüklü, dikkat çekici ve modern yöntemlerle öne çıkarabilirsiniz.

Etkinliğin bir kısmı ya da tamanını İnternet üzerinden canlı yayına açabilir, dileyen herkesin ya da yalnızca ücretli üyelerin izlemesini mümkün kılabilir, etkinliğin kapsama alanının etkinlik alanının çok ötesine taşıyabilirsiniz. Canlı yayını aynı anda TV, dijital tanıtım ve bilgilendirme sistemi (digital signage) ekranları, akıllı mobil cihazlar üzerinden izlettirebilirsiniz.

© Copyright 2015 - Alternatif Medya