Haberler

Şirketler ve kurumlar buluta yöneliyor

Şirketler ve kurumlar 2015 yılında BT yatırımları konusunda çekimser bir tavrı sergilese de, bu tavır yılın ikinci yarısından itibaren kırılmaya başladı.
 “Bulut bilişim oldukça hızlı bir şekilde gelişmekte. Özellikle tanıdığımız iş yaptığımız KOBİ’ler de artık sunucu ve verilerini buluta taşıyor. Geçtiğimiz yıla kadar ‘Ben müşteri bilgilerimi, muhasebesel ve finansal verimi, başka yere koymam’ diyen şirketler, artık ben sunucularımı koysam mı diyor. Bu noktada devletin e-fatura, e-defter ve e-arşiv düzenlemeleri de artık KOBİ’lere ‘Bundan korkulacak bir şey yokmuş’ dedirtmeye başladı.” Şeklinde görüş bildiren Alternatif Medya Genel Müdürü Serdar Kayaoğlu, şöyle devam etti:
 
 
" Mobil dünyada hızlı gelişme beklediğimiz iBeacon teknolojisinde istenen gelişme görülmedi. Nesnelerin interneti hızlı bir gelişim kaydetti, akıllı evler konusu, akıllı şehirler konusu, içinde akıllı geçen birçok konu Nesnelerin İnterneti’nde gelişim kayıt etti.
Nesnelerin interneti açısından hızlı gelişmelere devam edecek. Nesnelerin interneti, beraberinde bulut bilişim sistemlerinde daha da gelişmelere doğru devam edecek. Bu da beraberinde IP adresleme de yetersizliğe ve dolaysısı ile daha büyük numara ve adresleri de barındıran ipv6’yı getirecek. Bu şekilde bir buzdolabı bile konuşmaya bulut üzerinden konuşmaya başlayınca bu da beraberinde o nesnenin arıza analiz ve raporlaması için beraberinde büyük veri çözümleri ve iş zekâsı çözümlerini getirecek. Bu da depolama ürün satışlarını ve depolama ürünlerinde teknoloji artışına doğru gidecek. Bununla beraber büyük veri ve Hadoop gibi yapısal olmayan verinin izlenmesi ile beraber “Nesnel Depolama” kavramları hızla gelişecek olan yapılar olacak."
 

Haberler

Tümünü Gör 
İnternet TV Yazılım tarafında canlı yayın ve medya arşiv sisteminde olması gerekenler:
İnternet TV, canlı yayın ve medya...

19.06.2017 - İnternet TV, Yazılım, canlı yayın, medya arşiv,

Bir İnternet TV, canlı yayın ve medya arşiv sistemlerinde olması gerekenler

Devamı

İNTERNET TELEVİZYOCULUĞU NEDİR? UYDU TELEVİZYONCULUĞUNDAN FARKI NELERDİR?
İnternet Televizyonculuğu Nedir?...

27.02.2017 - internet TV, TVe, TV Eveywhere, Social TV, Sosyal TV,

İNTERNET TELEVİZYOCULUĞU NEDİR? UYDU TELEVİZYONCULUĞUNDAN FARKI NELERDİR?

Devamı

YAYINCILIKTA HATASIZ EKRAN , EKRANLARIN KARARMAMASININ ÖNEMİ ve PROAKTİF / ÖNLEYİCİ BAKIMIN GEREKLİLİĞİ
Yayıncılıkta hatasız ekran,...

03.02.2017 - dijital yayıncılık, proaktif bakım, ekran kararması, önleyici bakım, kararmış ekran, yayın durması, Whitelist uygulaması, early warning

YAYINCILIKTA HATASIZ EKRAN , EKRANLARIN KARARMAMASININ ÖNEMİ ve PROAKTİF / ÖNLEYİCİ BAKIMIN...

Devamı

dgital signage videowall çözümümüz
DigiPlat Digital Sigange ile...

08.12.2016 - digital signage, videowall

Alternatif medya Digiplat Digital Signage yazılımında kendi Arge ve İnovasyon u katarak Videowall...

Devamı

© Copyright 2015 - Alternatif Medya