Sektörel Çözümler
Şuan Buradasınız : Anasayfa / Digiplat / Sektörel Çözümler / Mağaza

Mağaza


Alternatif Medya Digital Signage ve Dijital yayıncılık perakende çözümü

Kurumsal dijital yayıncılık teknolojileri, bugün yepyeni bir mağazacılık anlayışı tanımlıyor. Dünya beyaz cam üzerinde giderek düzleşirken; mağazalar bu dijital yayıncılık uygulamaları ile müşterilerine ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşatabiliyor.

Tek bir noktadan yönetilen ve istenildiği an kolaylıkla güncellenebilen dijital yayınlar, mağazaları müşterisine bir adım daha yakınlaştırıyor…


Günümüz teknolojik trendleri ile alışveriş kültürünü aynı potada eriterek ortaya çıkardığımız özgü dijital yayıncılık teknolojileri ile mağazacılık sektörüne yeni etkin ve prestijli iletişim kanalları kazandırıyoruz.

Mağazacılıkta, dijital yayın teknolojilerinden nasıl yararlanılabilir?


Mağaza girişleri, kasa arkası, vitrin, reyonlar gibi alanlara alanlara dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) ekranları yerleştirerek iletişim için yeni kanallar oluşturabilirsiniz. Mağaza içindeki müşterilerin bir yandan daha keyifli zaman geçirirken, bir yandan iletmek istediğiniz mesajları almasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle müşteriyle iletişimin hızını ve kalitesini artırabilirsiniz.

Ürün tanıtımlarının yanı sıra tematik anlatımlar, defile gösterimleri, trendlere dair ipuçları gibi gösterimlerle müşterilerinize bir yaşam tarzı vaat edebilirsiniz.

Büyük hacimli ürünlerin sergilenmesini dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) ekranları ile kolaylaştırabilir; fiziksel olarak mağazaya sığmayan ürünlerinizi ekrana sığdırabilirsiniz. Dokunmatik ekran üzerinden doğrudan satışa yönlendirebilirsiniz.

Dokunmatik ekran üzerinden ürün sorgulaması, mağaza sorgulaması, fiyat / model karşılaştırması yapma imkanı tanıyabilir, sanal kombinler yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Basit hareketlerle ekranları her an güncelleyebilir; tamamen sizin kontrolünüzde yayın yapan, sürekli sizi anlatan ve ilgiyi üzerine toplayan bir kanala sahip olabilirsiniz. Bu kanal, doğal olarak müşterileriniz nezdinde en aktif niş haber kaynağı olmanızı da sağlayacaktır.

İnternet üzerinden yayın yapan, böylelikle hem maliyeti düşük, hem de yönetilmesi kolay bir ‘MağazaTV’ kurabilir; ürün ve konseptlerinizi sergileyebileceğiniz etkili bir vitrine sahip olabilirsiniz.

Canlı yayın uygulamaları ile defileler, açılışlar, sponsor olunan etkinlikler, sosyal faaliyetler gibi önemli programları, yalnızca gerçekleştiği alandakilerin değil, farklı il ve ilçelerdeki diğer mağazaların ziyaretçilerinin de canlı olarak takip edebilmesini sağlayabilirsiniz. Canlı yayını kurumsal TV kanalı ve dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) platformunun yanı sıra sosyal medyadan, mobil uygulama ya da İnternet üzerinden izlenebilir kılabilirsiniz.

Çalışanlarınıza yönelik eğitimlerin görsel zenginlikle sunulmasını sağlayabilirsiniz.

© Copyright 2015 - Alternatif Medya