Medya varlıklarının gelişmekte olan kullanımı ve yönetimi, modern günlük pazarlamanın doğal bir yönü haline geldi. Pazarlama faaliyetlerinin her seviyesinde yer almasından dolayıda büyümeye devam edecektir. Bazı raporlar, 10 yılda yüklenen medya varlıkları sayısının mevcut dosya sayısından 40 kat fazla olacağını gösteriyor. Diğer bir deyişle, dijital dosyaların sayısı önümüzdeki on yıl içinde her yıl dört katına çıkacağı belirtiliyor.

MediaPlat, günümüzde okullar ve üniversite çapında kampüs içi dağıtım için uygun olan birkaç dijital varlık yönetimi çözümlerinden biridir. Bunun nedeni, MediaPlat’ın tek bir öğrenci grubunun mütevazı ihtiyaçlarından kampüslerde veya farklı yerlerde binlerce kullanıcının 7/24 taleplerine göre ölçeklendirilebilmesidir.

Web tabanlı MediaPlat Mac, Windows, Linux, Android ve iOS platformlarından kolaylıkla bağlanabildiği, medya güncellemelerinin daha kolay olduğu, kullanıcı destek taleplerinin azaldığı bir ortamı kullanıcılarına sağlıyor.

Dijital medya varlıklarına erişimi daha da kolaylaştırmak için, MediaPlat medya kayıt ve izleme teknolojileri, neredeyse hiç eğitim gerektirmeyen, kullanıcı dostu platform arayüzleri sunar.

MediaPlat’ın en kullanışlı yapılarından birisi Adaptive Metadata teknolojisidir. Bu her eğitim kurumunun kendi içindeki departmanları aynı varlık koleksiyonları üzerinde kendi meta veri katmanına sahip olabileceği anlamına gelir. Örneğin, araştırma departmanları, teknik veya organik kökenlerini yansıtmak için bir varlığın meta veri şemasını gerektirebilir. Aynı kurumun halkla ilişkiler departmanı bunu promosyon değeri açısından görür ve iç iletişim departmanı bunu personel bilgilendirmesi olarak görebilmektedir.

MediaPlat’ın yerli yazılım olması ve gereken yerel desteği sağlayabilmesi ile özel geliştirme isteniyorsa, “MediaPlat Web Hizmetleri” ihtiyaç duyulan özelleştirme ve entegrasyonları sağlayacaktır.

MediaPlat gerçek bir SaaS çözümü sağlar. Eğitim kurumu içinde yerel bir çözüm olarak kullanılabilir. Kurum içindeki bölümler, kampüs içindeki yurtlara kadar istenen seviyedeki dağıtım seçeneği ile başlar daha sonra istenen ölçek seviyelerini sağlar.

MediaPlat’ın yerleşik istatistikleri, hangi bölümlerin en etkin olduğunu veya hangi bölümün en fazla depolama alanını kullandığını gösterir. Böylece, kaynakları daha etkili bir şekilde ayırabilirsiniz. Bölüm yöneticileri kendi bölümü ile ilgili istatistikleri ve raporları anbean görebilir. Bir sonraki yıl bütçe harcamalarını, yapacakları satın almaları kullanım reytinglerine göre daha sağlıklı karar verebilirler.

MediaPlat, eğitim kurumları halkla ilişkiler departmanları için “Medya Desteği” sağlar. Web sitesi, sosyal medya, basın mensupları veya başkaları ile medya materyalleri paylaşmak için kullanılabilir.

Eğitim kurumları, öğretim elemanları içinde MediaPlat kullanılmaktadır. Her bir öğretim uzmanının eğitim materyellari için depo olarak kullanılabilir. Öğretim uzmanı herhangi bir medya, yada video klipe ihtiyaç duyduğunda web arayüzünden bağlanıp çok rahat alıp, kullanabilirler.

Bir kütüphane içinde birbiri ile ilişkili video, resim dosyası, ses dosyası gibi tüm medya varlıkları içerikleri bir araya getirip bir koleksiyon oluşturabilirsiniz.


Tüm medyalarınızı kolayca arşivleyip, hızlıca yönetebildiğiniz bir platform için