Sektörel Çözümler
Şuan Buradasınız : Anasayfa / Digiplat / Sektörel Çözümler / Otel

Otel


Dijital yayıncılık Otel çözümleri

Misafir memnuniyetinin kritik başarı faktörleri arasında birinci sırayı çektiği otelcilik sektöründe hizmet kalitesine dayalı rekabet, dijital yayın teknolojileri ile yepyeni bir boyut kazanıyor.

Teknoloji, hizmet ve misafir ağırlama kavramlarının ortak paydası halini alan dijital yayın teknolojileri ile artık otellerde kör nokta yok; her köşe dinamik bir yaşam alanı!


Dijital devrimin otel sektörüne kazandırdığı en önemli yeniliklerden biri de dijital yayıncılık uygulamaları oldu. Oteller, tatil köyleri ve turistik tesislerin dijital kanallardan ulaşılabilen hizmetlerini çeşitlendirmesini sağlayan alternatif kanallar inşa eden Alternatif Medya, aynı zamanda otelleri ‘tesis içi dinamizmi artırma’ hedeflerine bir adım daha yakınlaştırıyor…

Oteller, dijital yayın teknolojilerinden nasıl yararlanabilir?


Lobiler, resepsiyonlar, fuayeler, restoranlar, koridorlar, asansörler ve hatta odalara dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) ekranları yerleştirerek iletişim için yeni kanallar tesis edebilirsiniz. Misafirlerin iletmek istediğiniz tüm mesajları görsel zenginlikli sunumlarla almalarını sağlayabilir; etkinlik düzenleyicilere kendi mesajlarını ön plana çıkarabilecekleri yeni alanlar açabilirsiniz. Tesis bahçesi ve içindeki tüm alanları birer iletişim noktasına dönüştürebilirsiniz.

Konaklamanın yanı sıra sunduğunuz spor, masaj, gösteri, eğlence gibi diğer hizmetlerin tanıtımını yapabilir, misafirlerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Basit hareketlerle ekranları her an güncelleyebilir; tamamen sizin kontrolünüzde yayın yapan, sürekli sizin istediklerinizi anlatan ve ilgiyi üzerine toplayan bir kanala sahip olabilirsiniz. Bu kanal, doğal olarak misafirleriniz nezdinde en aktif niş haber kaynağı olmanızı da sağlayacaktır.

Dokunmatik ekranlarla interaktif iletişime olanak tanıyabilir; misafirlerin yanı sıra çalışanların da istediği an istediği bilgiye rahatça ulaşmasını ve uygulamalar aracılığıyla kayıttan ankete çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yayın yapan, böylelikle hem maliyeti düşük, hem de yönetilmesi kolay bir ‘OtelTV’ kurabilir; yeni duyuru ve faaliyetlerinizi sergileyebileceğiniz etkili bir vitrine sahip olabilirsiniz.

Mobilin yükselen trendinde pay sahibi olabilir; merak eden herkesin akıllı mobil cihazları üzerinden bir dokunuşla otelinize ulaşabilmesine olanak tanıyabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden rezervasyon ve ödeme alabilir; kampanyalar, erken kayıt indirimleri, özel gün kutlamaları, etkinlikler gibi duyurulara bu kanaldan da ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Misafir memnuniyetini ölçümlemeye, istek ve beklentilerini daha iyi anlamaya yönelik anketler düzenleyebilirsiniz.

Gezi rehberi, hava durumu tahminleri, dünya saatleri, döviz bilgileri, müzik gibi yayınlarla, sosyal medyada hakkınızda konuşulanları ekrana taşıyarak hemen her noktaya canlılık katabilirsiniz.

Tesis içi yön bulmayı kolaylaştıran dijital haritalar sunabilirsiniz.

Toplantı, konferans ve çeşitli etkilikleri için otelinizi seçen şirketlere toplantılarında kullanmak üzere ekran tahsis edebilir, ayrıca salon kapısı ekranları ve kiosklarla kolay ve etkili yönlendirme yapabilirsiniz. Sistemi toplantı salonunun içine de taşıyabilir, böylelikle bilgi akışının devamlılığını sağlayabilirsiniz.

© Copyright 2015 - Alternatif Medya