Sektörel Çözümler
Şuan Buradasınız : Anasayfa / Digiplat / Sektörel Çözümler / Sağlık

Sağlık


Dijital yayıncılıkta sağlık uygulamaları

Sağlık sektöründeki dijital dönüşüm sürecinin son aşaması olarak karşımıza çıkan dijital yayıncılık teknolojileri, hasta ve hasta yakınını bilgilendirme ve yönlendirmenin en etkin yolunu inşa ediyor.

Sağlık kuruluşlarındaki işlemlerin verimliliği, bekleyenlerin huzuru ve muayene düzenini destekleyen sağlık sektörüne özgü dijital yayıncılık uygulamaları ile karmaşa son buluyor; hastanelerin ‘soğuk’ havası ısınıyor…


Sağlık sektörü insanların yaşam kalitesini artırırken; Alternatif Medya da sunduğu kurumsal dijital yayıncılık teknolojileri ile sağlık sektörünün hizmet kalitesini artırıyor…

Sağlık kuruluşları, dijital yayın teknolojilerinden nasıl yararlanabilir?


Lobiler, resepsiyonlar, muayenehaneler, koridorlar, asansörler ve hatta hasta odalarına dijital tanıtım ve bilgilendirme (digital signage) ekranları yerleştirerek anlık hayati bilgiyi servis etmek üzere yeni ve etkili kanallar tesis edebilirsiniz. Hastaların iletmek istediğiniz tüm mesajları görsel zenginlikli sunumlarla almalarını sağlayabilir; tesisinizin her noktasını birer iletişim merkezine dönüştürebilirsiniz.

Hastalarınıza sunduğunuz hizmetlerin ve sağladığınız ayrıcalıkların tanıtımını yapabilir, onların bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Basit hareketlerle ekranları her an güncelleyebilir; tamamen sizin kontrolünüzde yayın yapan, sürekli sizin istediklerinizi anlatan ve ilgiyi üzerine toplayan bir kanala sahip olabilirsiniz. Bu kanal, doğal olarak misafirleriniz nezdinde en aktif niş haber kaynağı olmanızı da sağlayacaktır.

Dokunmatik ekranlarla interaktif iletişime olanak tanıyabilir; hastalar ve hasta yakınlarının istediği an istediği bilgiye rahatça ulaşmasını ve uygulamalar aracılığıyla kayıttan ankete çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yayın yapan, böylelikle hem maliyeti düşük, hem de yönetilmesi kolay bir ‘SağlıkTV’ kurabilir; yeni duyuru ve faaliyetlerinizi sergileyebileceğiniz etkili bir vitrine sahip olabilirsiniz.

Mobilin yükselen trendinde pay sahibi olabilir; merak eden herkesin akıllı mobil cihazları üzerinden bir dokunuşla hastanenize ulaşabilmesine olanak tanıyabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden randevu verebilir, tahlil, film sonucu almalarını sağlayabilir, kontrol muayeneleri için hatırlatmalarda bulunabilirsiniz.

Hasta memnuniyetini ölçümlemeye, istek ve beklentilerini daha iyi anlamaya yönelik anketler düzenleyebilirsiniz.

Sağlıkla ilgili pratik önemli uyarılar, pratik bilgiler, güncel haberler, müzik gibi yayınlar ve büyük ekrandan sosyal medya paylaşımları ile hastaların beklemekten sıkılmasını önleyebilir, uzun süre bekleme algısını değiştirebilirsiniz.

Kayıt, randevu zamanı, sıra numarası gibi bilgileri birçok kişinin aynı anda tek bir ekrandan takip etmesini sağlayabilir, böylelikle olası karmaşalara son verebilirsiniz.

Tesis içi yön bulmayı kolaylaştıran dijital haritalar sunabilirsiniz.

Yatan hasta odaları için ‘hasta başı ekran’ çözümlerinden yararlanarak hem hastaların daha iyi zaman geçirmelerini tesis edebilir, hem de görevli sağlık personelinin ekran üzerinden hastanın sağlık bilgilerine kolayca erişimini mümkün kılabilirsiniz.

© Copyright 2015 - Alternatif Medya