MediaPlat

Videoplat Medya Arşivleme Platformu


Alternatif Medya Videoplat Medya Arşivleme Platformu

Videoplat, büyük boyutlu ses ve video kayıtlarının rahatça depolanıp düzenli şekilde arşivlenebileceği bir alandan çok daha fazlasını sağlar: Altyazı ve sesleri ayrı kaydederek istenen dilde seyredilmesini sağlayabilir, hızlı arama yapabilir, kurum dışı kullanıma açabilirsiniz.

Kurum dışı kullanıma açtığınız görüntülerin bilgisayarın yanı sıra iOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlar, ayrıca akıllı televizyonlar üzerinden de izlenebilmesini mümkün kılabilirsiniz. Tüm bunları yüksek güvenlikli olarak yapabilirsiniz.


Videoplat Medya Arşivleme Platformu, dijital ortamda kayıt altında tuttuğunuz tüm ses, video, fotoğraf ve yazıların arşivlenmesi için geliştirilmiş, bilindik arşivleme çözümlerinin ötesinde avantajlar sunan bir ileri teknoloji ürünüdür. Aynı zamanda henüz dijital ortama aktarılmamış film, müzik, kitap gibi kayıtları dijitalize ederek kalıcılığını sağlamanızı kolaylaştırır. Videoplat’ı kullanarak kurumunuz için dijital bir kütüphane oluşturabilir; filmleri, belgeselleri, eğitim videolarını paylaşıma açabilir, ses dosyalarından hedef kitlenize özel çalma listeleri (playlistler) oluşturabilirsiniz.

Videoplat; pazarda hiçbir rakibinde bir arada bulunmayan özellikleri üzerinde toplar :

İnternet olan her yerden erişim,

Reyting ölçümleme,

Raporlama,

Dosyaların kopyalanmasını önleme,

Hızlı arama,

Hızlı ve duraksamasız izleme,

İleri sıkıştırma teknolojisi (codec) sayesinde alandan tasarruf,

Video içeriğini geri alabilme,

Bilgisayarın yanı sıra akıllı mobil cihazlar ve akıllı televizyonlardan izleyebilme

Ve tabi ki modüler yapı!

Videoplat modüler yapısı sayesinde farklı sektör ve ölçeklerdeki şirketlerin farklı ihtiyaçlarına yanıt sunabiliyor:


Kayıt: Normal bir stream izleme teknolojisinde video, ses ve altyazı seçimlerini kullanarak farklı yayınlar oluşturmak gerekir. Dolayısıyla her biri ayrı ayrı oluşturulup sunucuda (server) saklanır. Hem boyut, hem de kolay kullanım açısından zorluk oluşturan bu durum, Videoplat teknolojisi ile kolaylaşıyor. Ses, altyazı ve film parçalarını ayrı ayrı kaydedip tek bir DVD gibi depolamaya imkan tanıyan Videoplat sayesinde kayıt alanından tasarruf edilebiliyor.

Kayıt ve yönetim: Kullanıcı verilen şifre ile kendisine tanınan yetki ölçüsünde içeriğe erişebilirken, dosya indirme ve yükleme işlemleri de yine yalnızca izin verilen kullanıcılar tarafından yapılabiliyor. Farklı format ve uzantılardaki kayıtlar dönüştürülerek yükleme yapılabiliyor. Meta data bilgileri saklanabiliyor. Dosyalar hakkında ek bilgiler girilebiliyor.

Kayıt, yönetim ve izleme: Videoplat, hızlı arama ve hızlı izleme özellikleriyle de farklılaşıyor. Tüm işletim sistemleri üzerinden görüntülerin izlenebilmesine olanak tanıyan sistem, farklı altyazı ve dillerde seyri, ses ayarlarının düzenlenebilmesini ve izlenme oranlarının (reytinglerin) raporlanabilmesini de mümkün kılıyor. Web tabanlı Videoplat, sanal sunucu üzerine kurulabiliyor ve ekstra donanım maliyeti getirmiyor. Ayrıca İnternet olan her yerden; bilgisayarın yanı sıra akıllı TV, telefon ve tabletlerden de sisteme girişe ve izlemeye imkan veriyor. Videoplat, kurumsal kütüphanenizi inşa ediyor.

Kayıt, yönetim, izleme ve paylaşım: Videoplat platformunda kayıt altına alınan veriler, istendiğinde kurum dışı paylaşıma da açılabiliyor. Ücretli ve ücretsiz üyelik sistemine elverişli olan Videoplat’ın paylaşım modülü, kullanıcıların iOS ve Android tabanlı akıllı mobil cihazları, akıllı televizyonları ya da bilgisayarları üzerinden içeriklere erişebilmesine, film, belgesel, eğitim videosu ya da farklı içerikleri izleyebilmesine imkan veriyor. Sesli materyaller için şirketler ayrıca çalma listeleri (playlistler) oluşturarak kitlelerine dinletebilme olanağına sahip oluyor.

Ödünç verme: Videoplat’ı rakipsiz kılan en önemli özelliklerinden biri özellikle kütüphane ve arşivler için önemli bir ihtiyacı karşılayan ödünç verme sistemidir. Film, müzik, belgesel gibi dijital materyallerin kullanıcılara ödünç verilip belli bir süre içinde erişimine açılabilmesi sağlanabilir. Aynı anda bir filmi bir kullanıcının izleyebilmesini, diğer kullanıcıların talep etme zamanlarına göre sıraya alınabilmesini mümkün kılan bu opsiyonel modül, örneğin bir filmi kaç kişinin talep ettiğini, tahmini talep süresini ve en çok talep edilenleri denetleme imkanı veriyor. Ödünç verme sistemine kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapan bir kullanıcıya ilgili telif koruma sözleşme metinleri onaylatılabiliyor.

© Copyright 2015 - Alternatif Medya