MediaPlat

PushPlat İnteraktif Mobil Bildirim


Alternatif Medya PushPlat İnteraktif Mobil Bildirim

Alternatif Medya ar-ge ekibinin geliştirdiği PushPlat, bir mobil uygulama için kullanıcılara uzaktan ve anlık bildirimler gönderilebilmesini sağlayan bir uyarı sistemidir.

Bugün için demode ve antipatik bir yöntem olan toplu kısa mesaj (SMS) gönderimi yerine anlamlı bir alternatif sunan PushPlat, mobil uygulama üzerinden kullanıcıya yalnızca bildirimde bulunulmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıyı bildirimle bir içeriğe (örneğin bir videoya ya da bir siteye) yönlendirebilir ve / veya kullanıcıdan geri bildirim alınmasını sağlayabilir.

Mobil uygulamaların birçoğunda bulunan “yerel uyarı sistemi”nden (local notification) farklı olarak bildirimin önceden şekillendirilebilmesine, taslak bildirimler oluşturulabilmesine ve en önemlisi tüm bildirimlerin uzaktan yönetilebilmesine olanak tanıyor.

Web tabanlı bir yapı üzerinde çalışan PushPlat, bir “uzaktan uyarı sistemi” (push notification) çözümü olarak sınıflanıyor. Kullanıcıya bir mesaj vermenin, telefon ekranında onu bekleyen bir mesaj olduğu simgesini göstermenin ötesinde onu harekete geçirmeye yönelik işlevler de sunuyor. Kişiye ve gruba özel bildirimlerin önceden planlanabilmesine, taslak olarak kaydedilebilmesine elverişli çözüm, böylelikle tarihi belli gönderilerin önceden sisteme girilerek unutulmadan, planlı şekilde yayılabilmesini sağlıyor. Geriye doğru olarak eski bildirimlerin sorgulanıp incelenebileceği bir altyapı sunan PushPlat, kullanıcısını doğrudan uygulama içine video izlemeye ya da bir linki ziyaret etmeye yönlendirebiliyor.

PushPlat, kullanımda olan ancak bu özelliğe sahip olmayan farklı mobil uygulamalara entegre edilebiliyor.

© Copyright 2015 - Alternatif Medya